Ми жаліємося на те, що місце укусу комахи свербить, насправді імунна система людини може відреагувати зовсім по іншому. Професори пояснюють, що реакція на слину комахи може бути несподівано бурхливою, це залежить від імунної системи людини. Не кажучи вже про те, що комарі — носії небезпечних для здоров’я збудників, і вони потрапляють в кров людини саме з укусом.
Лікарі пояснюють, що почервонiння — це нормальна реакцiя органiзму на укус комахи. Щоб зменшити відчуття печіння, свербіж, обов’язково обробiть ранку дезенфекцiйним розчином (горiлкою, одеколоном, перекисом водню). Це дуже важливо, адже за теплої погоди людина пiдсилено пiтнiє, i як би вона не слiдкувала за гiгiєною, на шкiрi накопичується непомiтний бруд. Потрапляючи до мiкроскопiчних ранок, вiн спричиняє токсико-iнфекцiйну реакцiю. Свідчення цього — червона пляма, пухир на місці комашиного укусу.
Читайте також: Чим корисна червона риба?
Дітям укуси варто змастити ще й спецiальним заспокiйливим препаратом (наприклад, бальзамом на основi ефiрних олiй), щоб не розчухували до ранок. Якщо ж це не допомагає, або навпаки, симптоми наростають: місце укусу сильно почервоніло, на шкірі з’явилася кропивниця — це свiдчить про розвиток алергiчної реакцiї. I у такому разi без спецiальної медичної допомоги не обiйтися.
Як не дивно, але народні методи, для відлякування комарів виявилися навіть більш ефективними, ніж синтезовані препарати. Не до вподоби цим комахам запах ромашки, лаванди, м’яти, гвоздики. Не любить комар і різкого запаху бузини, листя волоського горіху, черемхи.
Також відганяє комарів ефірна олія цитрусових, евкаліпта. Можна змастити такою олією відкриті ділянки тіла, якщо збираєтеся до парку чи лісу. Але є застереження: ефірними оліями не можна змащуватися у сонячний день, адже їх речовини можуть спровокувати подібну на опік реакцію фоточутливості”.