Перейти до вмісту

Як будувати стосунки, якщо ви друга дружина для свого чоловіка

Якщо, одружуючись з чоловіком без минулого, ви отримуєте в гіршому випадку хлопчика, травмованого мамою, то, вступаючи в шлюб з розлученим чоловіком, отримуєте приз у вигляді травми у квадраті. Осколки першого розлучення розлітаються по життю, так і сподіваючись потрапити в око або серце. Погодьтеся, ходити по склу не дуже приємно.

Образа, нанесена минулими відносинами, часом довго розбурхує вашого чоловіка. Якщо ваш чоловік носить непробивну броню, просто знайте: фраза “вона, як моя колишня” — типовий запит на роботу з психологом.

Неважливо, хто винен у розлученні. Важливо, що другій дружині доведеться якийсь час пожити у світлі софітів. При будь-якій, навіть дрібній сварці, він буде згадувати минулі відносини і проводити порівняльний аналіз. “Я пам’ятаю цей погляд”, — буде волати його внутрішнє почуття самозбереження.

Набагато складніше, якщо колишня дружина — кращий друг. Складно змагатися з ідеалізованими ілюзіями — не варто і починати.

З точки зору психології, другу дружину найчастіше вибирають за одним з двох сценаріїв:

1) за спільними ознаками — ви нагадуєте йому колишню дружину, але він упевнений, що в цей раз все буде інакше;

2) за відмінними — під девізом “я ніколи не зроблю цієї помилки знову” чоловік одружується на максимально несхожій на колишню дружину жінці.

Проблема лише в тому, що за будь-якого сценарію чоловік повністю забуває про власну роль спільного знаменника у старих і нових відносинах. Так що часто саме він переносить проблеми з минулого шлюбу у шлюб нинішній, але хто ж добровільно зізнається у власних помилках.

Що робити? Бути собою і не намагатися нічого довести. Розмовляти, слухати, не засуджуючи і не оцінюючи. Просто бути поруч, створюючи безпечне середовище для довірчих відносин. Якщо чоловік не схильний до обговорення, не варто наполягати. Часто жінки самі своїми ревнощами підштовхують чоловіка до спогадів про минулі відносини. Будуйте нове життя з новими святами, традиціями, враженнями та спогадами. Припиніть використовувати колишню дружину як точку відліку. Це всього лише людина з минулого зі своїми плюсами і мінусами, а не нульовий меридіан. Не варто на ній зациклюватися.

Батьки та друзі

Поважайте чуже минуле, але свої особисті відносини з сім’єю чоловіка вибудовуйте з чистого аркуша. Будьте щирими у своїх інтересах, не намагайтеся під когось підлаштуватися і не дозволяйте втягнути себе в гру “їстівне-неїстівне”. Ви — доросла самодостатня особистість і маєте право бути собою. Зрештою, ви побралися з чоловіком, а не з його родичами.

Часто другій дружині важко вписатися в коло старих друзів чоловіка. Це особливо помітно, якщо у вас є різниця у віці. Періодично хтось із них стане прямо при вас згадувати, “якою красивою парою були він і його перша дружина”. Насправді, це не спроба вас ущемити. Це всього лише спогади, які ви не поділяєте.

Читайте також Як розташувати до себе будь яку людину

Що робити? Заводити нових спільних друзів, нові хобі та інтереси. Це не означає, що старому життю чоловіка пора на звалище. Просто вас обов’язково повинно об’єднувати щось, крім загальної спальні.

Діти

Що робити, якщо в минулому шлюбі є діти? Заспокоїтися. Це його діти, і вибудовувати відносини з ними — його завдання. Ви окремі, незалежні одне від одного люди. Не додавайте своєму чоловікові головного болю — йому цілком вистачає військових дій на тому фронті. Він і так метається між двома сім’ями, намагаючись бути хорошим для всіх. Але це зовсім не означає, що ви повинні принести себе в жертву. Навпаки. Позначте свої межі та інтереси, виробіть алгоритм спілкування, який вас влаштовує (наприклад, він зустрічається з дітьми поза домом або поки ви відпочиваєте в спа), і перестаньте чіплятися за свого чоловіка.

Любов повинна робити життя пари кращим. Варто жити сьогоднішнім днем, не оглядаючись на минуле, чужу думку і стереотипи. Ми складаємося з цінностей і переконань, минулого досвіду і травм, переосмислень і висновків. Зрозуміло, кожен випадок індивідуальний і немає єдиного рецепта на всі випадки життя, але насправді є: слухати одне одного, з повагою ставитися до чужих почуттів і не втрачати себе. Спробуйте — вам сподобається.

Плюси та мінуси шлюбу з розведеним чоловіком

Плюси

Якщо він прийняв рішення одружитися вдруге, то зробив це усвідомлено.
Він точно знає, чого хоче від шлюбу. І чого не хоче.
При цьому його очікування реалістичні.
Він здатний обговорювати проблеми у відносинах.
Він вміє жити з жінкою на одній території і не боїться побуту.
Мінуси

Якщо у нього є діти, відносини з колишньою дружиною не закінчаться, поки вони не виростуть.
Він уже пережив розлучення, і це його більше не лякає. Другий раз він легше прийме рішення розійтися.