Перейти до вмісту

Як розташувати до себе будь яку людину

Поділіться секретом

Стратегія саморозкриття – найбільш проста і дієва техніка побудови відносин. Звичайно, не потрібно одразу розкривати перед незнайомцем душу. Спочатку обговоріть новини, останні кіноновинки, потім розкажіть щось про себе, а вже потім говоріть щось особисте. Так виникне відчуття близькості, і співрозмовнику буде легше довіритись вам в майбутньому.

«Дзеркальне відображення»
Якщо ви будете копіювати чужу поведінку, жести, манеру говорити, то людина відчує до вас симпатію. Але це ні в якому разі не повинно виглядати передражнюванням, інакше буде зворотний ефект. Намагайтеся наслідувати співрозмовника непомітно, “підлаштовуючись” під нього, і ви завоюєте його симпатію.

Робіть компліменти правильно

Робіть компліменти від третьої особи – не захоплюйтеся людиною, його особистими або професійними якостями від імені іншої людини, якого одержувач компліменту знає і цінує/поважає.
Якщо вірити Джеку Шаферу, саме даний метод найбільше використовується спецслужбами. Це і зрозуміло, він взагалі не викликає відторгнення у одержувача компліменту, адже ми просто передаємо чужі слова.

Транслюйте позитивні емоції

Людям подобається відчувати себе добре і вони хочуть бути в оточенні таких же людей. Напевно ви зустрічалися з людьми, які зачаровували вас. Про тих, хто вміє виробляти сприятливе враження, кажуть, що вони привабливі. Намагайтеся відкрито проявляти свої позитивні емоції: ваша щира доброзичлива усмішка допоможе розвіяти сумніви співрозмовника.

Намагайтеся частіше попадатися на очі

За даними дослідження Піттсбурзького університету, нам більш симпатичні люди, яких ми часто бачимо, навіть якщо вони нам не знайомі. У рамках експерименту чотири дівчини, невідомі іншим студентам, відвідували заняття в університеті. Одні приходили часто, інші – рідко.

Потім студентам показали їхні фотографії і попросили оцінити. Ті, кого випробовувані регулярно зустрічали на заняттях, отримали вищі бали.

Будьте доброзичливими і компетентними
Нам подобається, коли професіонали виявляються приємними і відкритими в спілкуванні. Психолог з Гарварду Емі Кадді стверджує, що в бізнесі правильніше спочатку проявити доброзичливість і відкритість, а потім показати компетентність у важливому питанні.

Тоді люди спочатку довіряться вам, а потім почнуть поважати. На думку Емі Кадді, «це закладено в нас з давніх часів, коли для виживання важливіше за все було заручитися довірою родичів».

Проявіть почуття гумору

За даними чисельних соціологічних опитувань, більшість людей зазначає почуття гумору як обов’язкову якість при пошуку партнера або чоловіка. Головне – жартувати доречно і не пішло

Робіть акцент на спільних поглядах

За даними класичного дослідження Теодора Ньюкомба, люди вважають більш привабливими тих, хто на них схожий. Це називається ефектом тяжіння за подібністю. Нам приємно, коли хтось поділяє наші політичні погляди або музичний смак. Ви імовірніше подружитеся з людиною, з яюко вболіваєте за один футбольний клуб.

Читайте також Як справити хороше перше враження

Робіть вигляд, що співрозмовник вам подобається

Коли ви думаєте, що людина до вас розташована, вона починає вам подобатися. Так працює феномен взаємної симпатії. Більше того, коли ми припускаємо, що людина має добре до нас поставитись, ми заздалегідь ведемо себе по відношенню до неї більш відкрито. Так ми несвідомо підвищуємо шанси справити сприятливе враження. Якщо ви не впевнені, як співрозмовник до вас ставиться, робіть вигляд, ніби він вам подобається. Може, і він почне вам симпатизувати.

Випадково доторкніться

З цим психологічним трюком потрібно бути обережніше: дотик повинен бути легким, ненав’язливим і ледь помітним. Доведено, що він впливає на співрозмовника на підсвідомому рівні і змушує його перейнятися до вас теплотою.

Сприймайте людину так, як вона того хоче

Всім приємно, коли їх думка про себе збігається з баченням оточуючих. Фахівці Стенфордського університету провели ряд експериментів на цю тему. Учасники з адекватною і заниженою самооцінкою спілкувалися з незнайомцями. Предметом розмови була особистість випробовуваних.В результаті люди з позитивним самосприйняттям висловили бажання дружити з тими, хто їх хвалив. А учасники з низькою самооцінкою обрали критиків. Вчені пов’язують це з тим, що ми завжди хочемо отримувати потрібний зворотний зв’язок.