Перейти до вмісту

Як доглядати за трояндами восени, щоб вони радували нас пишним цвітіння та здоровим виглядом

Поради, яких варто дотримуватись:

Підгортати сирим ґрунтом

У дощовий період, троянди краще не підгортати, адже сира земля може сприяти загниванню стебел квітки. Якщо встановилася суха і досить прохолодна погода, то провести підгрібання ґрунту до кущів буде легко. Після цього можна і укриттям квіти на зиму.

Утеплювати троянди раніше терміну

Термін утеплення квітів на зиму залежить від клімату та погоди. Перші заморозки часто нетривалі, тому троянди відразу утеплювати не варто. Вони є досить морозостійкі і здатні успішно пережити короткочасне похолодання. Краще утеплювати їх після закінчення дощів і коли починає стабільно холодати. Якщо на вулиці низька температура вже більше тижня, варто подбати про троянди.

Укріпляти кущ опалим листям з троянди

Листя, яке опало з троянд не підійде для утеплення, адже воно може стати переносником грибкових інфекцій. Дубове сухе листя — це найкращий варіант. У наступному році торф послужить хорошим добривом для кущів.

Використовувати для укриття поліетилен

Плівка не дозволить випаруватися або вимерзнути зайвій волозі, через що під таким укриттям утворюється сприятливе середовище для розмноження мікробів. Це можна зробити у тому випадку, коли квітка росте на сухому грунті. Матеріал надійно фіксують, адже сніг може пошкодити укриття. Для забезпечення трояндам комфорту найкраще зробити сухий короб.

Читайте також: Рецепт смачної горіхово-шоколадної Нутелли в домашніх умовах 

Не видаляти листя на зиму

Перет тим, як утеплювати троянди на зиму, обов’язково прибирайте все листя та ретельно вичищайте кущі від молодих зелених пагонів.

Поспішати з обрізанням пагонів

Осінню обрізку варто проводити тоді, коли з’являються перші заморозки, але до настання стійкого холоду. Стебла зрізають під кутом 45 градусів, а на тонких гілках ранки обробляють зеленкою, а для товстих підійде садовий вар. Процедуру проводять перед підгортанням або установкою укриття.

Пригинати троянди в заморозки

З настанням заморозків  люди часто пригинають стебла троянд. Це може призвести до того, що кора в місці згину підмерзає і ламається. Через це, навесні у троянди може порушитися ріст, цвітіння і вона буде мати слабкий вигляд.