Перейти до вмісту

Як класична музика впливає на людину

За результатами досліджень багатьох науковців, тільки класична музика і головне, перш за все у живому виконанні, позитивно впливає на фізичний та психічний стан людини, на її здоров’я.

У людей не тільки знижується рівень артеріального тиску, а й відбуваються позитивні емоційні зміни. Жива музика композиторів — класиків допомагає позбутися депресивних станів, стресів, тривог, переживань і страждань, які негативно впливають на процес одужання.

При прослуховуванні маленькими дітьми музики австрійського композитора Моцарта, діти швидше розвиваються інтелектуально.

Твори Моцарта корисно слухати перед іспитами, де потрібно творче мислення, пошук нестандартних рішень для цього найкраще підготують твори цього великого композитора.

Твори Моцарта несуть в собі дуже потужний енергетичний заряд, заряджають мозок, немов «будять» його і пробуджують кмітливість та креативність.

Найкраще це виконують симфонії і концерти для скрипок. Мажорні тони налаштовують і змушують прагнути до перемоги. Проведений комп’ютерний аналіз показав, що в творах Моцарта воліють мажорні тони. Отже, слухаючи цього, воістину великого композитора і музиканта ми підсвідомо прагнемо до перемоги.

Ре-мажорна соната Моцарта для фортепіано лікує епілепсію

Під час головного болю слід слухати «Весняну пісню» Мендельсона, «Гуморески» Дворжака, «Угорську рапсодію №2» Ліста, «Аве Марію!» Шуберта, Вальси Штрауса.

Прослуховування Прелюдії Шопена сприяє покращенню сну і діє як заспокійливе.Музика в стилі бароко покращує пам’ять, запам’ятовування нових і іноземних слів, віршів. Вона заспокоює, мобілізує механізми пам’яті. Може приховати або навіть нейтралізувати звуки бормашини.

Твори Баха і Генделя покращють логічне мислення і підвищують математичні здібності людини.А під час прослуховування григоріанських співів, або ж просто народної музики поглиблюється і сповільнюється дихання, заспокоюється мозок.

Дзвін дзвонів або дзвіночків, духовний і церковний спів, органна музика теж мають оздоровчий ефект. Лікувальна дія таких звуків полягає в налагодженні вібрації хворих клітин організму від вібрації абсолютно здорових, що нормально функціонують.

Читайте також:Чому варто робити зарядку

Висновок із усього вищесказаного: вплив класичної музики і науково, і експериментально доведено через численні практичні дії.

Класична музика поліпшує здоров’я і самопочуття всіх охочих до неї людей.