Перейти до вмісту

Як краще зберегти в продуктах корисні речовини.

Тільки уявіть, скільки всього корисного ми втрачаємо, всього лише неправильно готуючи або зберігаючи продукти. Ми підготували для вас кілька секретів, які допоможуть зберегти в продуктах все те, чим їх наділила природа.

Броколі

Для того, щоб отримати максимальну користь від цього продукту, важливо піддавати його мінімальній термічній обробці. Чим довше ви варите, тушкуєте або запікаєте броколі, тим менше корисних властивостей залишається. Цей вид капусти найкраще готувати на пару або додавати в сирому вигляді в салат.

Дика спаржа

Як і у випадку з броколі, спаржа потребує лише легкої термічної обробки. Лише так можна зберегти всі корисні речовини, що входять до її складу. Швидко обсмажуйте стебла на гарячій сковороді або користуйтеся пароваркою. До речі, воду з пароварки не виливайте, а використовуйте в якості бульйону при приготуванні супів або соусом, адже в ній залишається досить багато вітамінів і мінералів.

Часник

Досвідчені кухарі знають, що дрібно нарізаний або роздавлений часник краще залишити на 5-10 хвилин, перш ніж додавати в страву. Так всі корисні властивості цього цінного для здоров’я продукту встигнуть повністю розкритися, а смак стане більш пікантним і насиченим.

Помідори

На відміну від багатьох інших продуктів, помідори найкраще їсти не в сирому вигляді, а попередньо приготувати їх на грилі, запекти або злегка обсмажити. Річ у тім, що цей продукт багатий лікопіном — елементом, що допомагає запобігти багатьох, у тому числі і онкологічних, захворювань. Максимальна концентрація лікопіну в помідорах досягається при температурі близько 90°С.

Полуниця

Купивши свіжу сезонну полуницю, не поспішайте її відразу мити і відривати плодоніжки. Річ у тім, що вітамін С, яким так багата ця ягода, чутливий до кисню і світла, і чим довше полуниця пролежить вже обробленою і розрізаною, тим менше вітаміну в ній залишиться. Краще мити невелику порцію й одразу ж її з’їдати.

Читайте також: Інколи відносини потребують перерви.

Чорний чай

Цей напій бадьорить не гірше кави і містить велику кількість антиоксидантів. Якщо ви звикли пити чорний чай з молоком, то ми радимо відмовитися від цієї звички. Річ у тім, що при контакті з молочним білком частина антиоксидантів перестає засвоюватися організмів, а значить, користь цього напою зменшується.

Насіння льону

Останнім часом з’являється все більше інформації про цінність насіння льону та його позитивний вплив на наше здоров’я. Для того, щоб воно повністю засвоювалося організмом, потрібно вживати його в їжу в перемеленому вигляді.