Перейти до вмісту

Як мати добру репутацію на роботі.

Психологи вважають, що на роботі є теми, на які не варто говорити з своїми колегами. Які саме? Про це далі.

Особисте життя  колег

Тема особистих відносин досить пікантна і нерідко пробуджує бажання попліткувати. Однак обговорення особистого життя на робочому місці — не найкраща ідея. Розмови про пристрасті когось із колег теж варто виключити: якщо хтось комусь подобається в колективі або ви знаєте про їх таємний роман, не варто говорити про це, адже це не ваша справа.

Навіть якщо у вас зав’язався службовий роман, краще не поширюйтеся про нього, залиште колектив без приводу для зайвих пліток і захистіть керівництво від думок про те, що тепер ви почнете змішувати роботу з особистим життям.

Обговорення звільнених співробітників

Особистісні якості, трудові досягнення і провали колишніх колег — ще одна не найкраща тема для обговорення в робочому колективі.

По-перше, не забувайте про те, що від пліток ви не виростете в очах колег і начальства. А по-друге, пам’ятайте, що людина пішла, а люди, які були з нею в хороших відносинах і до цього дня складаються в них, залишилися, і з ними у вас точно може зіпсуватися спілкування.

Заробітна платня

Візьміть собі за правило ніколи не обговорювати розміри заробітної плати: ні своєї, ні когось із колег.  Якщо ви задоволені зарплатою, отриманою за минулий місяць, про неї теж не варто розповідати. У багатьох сучасних компаніях давно впроваджена система індивідуальної мотивації, представленої у вигляді премій і всіляких бонусів. Не забувайте про те, що ваші колеги, дізнавшись про те, що розмір вашої премії перевищує їх, можуть затамувати образу і навіть не розібратися в тому, що ви внесли набагато більший внесок у розвиток компанії. Результат — заздрість і купа наслідків які випливають з цього.

Читайте також: Як часто можна вживати кисломолочний сир.

Керівники багатьох фірм знають про те, що обговорення колективом заробітної плати окремих співробітників призводить до розбіжностей між ними і погіршення загальної обстановки, тому вони не вітають тих, хто забагато говорить про отримані гроші.

Хочете мати добру репутацію у колег і начальства — будьте джерелом позитивних емоцій, а не зайвої інформації.