Перейти до вмісту

Як налагодити стосунки зі своїм пасинком чи пасербицею

Є чимало способів, які допоможуть розвинути добрі стосунки з вашими пасинками чи пасербицями: запросить їх у кінотеатр на улюблений фільм; розважитеся в аквапарку, де вони так люблять кататись на водних гірках; побувайте разом на концерті чи в горах.

Важливо цікавитись їхніми інтересами і поступово знайомити зі своїми захопленнями. Щоправда, налагодження стосунків із пасинком чи пасербицею протилежної статі може бути набагато складнішим. Особливо, якщо ви не поділяєте зацікавлень одне одного та маєте цілком різні погляди на певні речі.

Не буває миттєвої любові між пасербицями та вітчимами, між пасинками та мачухами. Почуття поваги та приязні формуються щоденною копіткою працею. Єдине, що потрібно розуміти, більшість дітей довіряють своїм рідним батькам від народження, діляться любов’ю та теплом з ними. Натомість, небіологічним батькам довіру та приязнь вдається набути лише з часом. Відвідування шкільних заходів, виявлення інтересу до захоплень дитини та підтримка тоді, коли вона для неї так важлива, може сприяти побудові позитивних стосунків. Проте це потребує тривалої праці, яка може затягнутись на роки.

 

Як покращити стосунки зі своїм пасинком чи пасербицею? Дійте виважено та повільно. Не поспішайте роззнайомитись та сподобатись вашому пасинку чи пасербиці. Така тактика може лише відштовхнути дитину. Швидше за все, спочатку вона буде сприймати вас відсторонено, а все тому, що впродовж тривалого часу перебувала лише зі своїм біологічним батьком чи матір’ю. Їй складно прийняти те, що в їхній сім’ї з’явилась ще одна людина. Та не впадайте у відчай, на все свій час.

 

Читайте також Пиріг із яблук без борошна, корисні рецепти

 

Шлюб батьків з іншими суттєво руйнує віру дітей в те, що рідні мама й тато ще зможуть колись налагодити стосунки. Пам’ятайте, що пасинки та пасербиці постійно слідкуватимуть за вашими взаєминами, тому поводьтесь гідно, будьте прикладом для наслідування в типових ситуаціях. Розвивайте стосунки через захоплення та інтереси. Спільне зацікавлення спортом, танцями чи мистецтвом може допомогти вам налагодити стосунки.

Будьте наполегливі, якщо пасинок чи пасербиця не запросять вас на шкільну виставу чи футбольний матч. Скажіть щось на кшталт: «Я хотів би подивитись на вашу гру, о котрій початок?» Зрозумійте, що любов приходить не відразу.Якщо вам не вдалось потоваришувати, це не означає, що ви щось робите не так. Просто дітям, як, зрештою, і вам, потрібен час. Прийняття реалістичних очікувань допоможе вам пройти через ці труднощі. Та навіть, якщо вам таки не вдасться зблизитись, ви все ще можете спробувати побудувати стосунки, які ґрунтуються на повазі.

Співпрацюйте з біологічним батьком чи матір’ю, які живуть із вами, та постійно розмовляйте. Більшість розмов будуть відбуватися лише між вами, але все ж не уникайте сердечних сімейних бесід та неформальних обговорень правил та домашніх завдань із дітьми. Приготування їжі, праця над уроками, догляд за домашніми улюбленцями, проведення вільного часу в будні та вихідні.