Перейти до вмісту

Як перевірити ювелірні вироби на справжність.

Сьогодні,кількість людей, які хочуть легких грошей різко збільшилася. Разом з ними і зросла кількість тих, хто хоче сильно заощадити. І ось коли вони знаходять один одного починається такий масовий тотальний обман з елементами шарлатанства. Найбільш яскраво такі схеми помітні у сфері ювелірних прикрас. Саме тут для шахраїв розгортається справжнє поле бою.

Звичайно, якщо взяти собі за правило і ніколи не вестися на сумнівні вигідні пропозиції вуличних або базарних торгашів, а купувати ювелірні вироби тільки в перевірених сертифікованих магазинах, то ви ніколи не станете обдуреним покупцем. Однак, якщо вам хочеться заощадити і руки просто таки сверблять купити сережки у вуличного дядька, то запам’ятайте кілька простих правил, які допоможуть вам перевірити золоті вироби на справжність.

По-перше, не намагайтеся визначити справжність золота на око. Це зробити можуть тільки професіонали, а ви, вибачте, до них не відноситеся. По-друге, якщо на виробі стоїть проба, то це зовсім не означає, що він золотий. І по-третє, запам’ятайте один з найдієвіших способів перевірити золото на справжність.

Одним з найпростіших і дієвих способів перевірити золото на справжність в домашніх умовах є перевірка йодом. Для цього вам потрібно просто капнути крапельку йоду на золотий виріб і почекати кілька секунд. Якщо боїтеся капнути багато, можна нанести йод на виріб за допомогою ватної палички. Якщо на виробі утворилася пляма світлого кольору, то виріб виготовлено з міді або з латуні. Якщо утворилася пляма темно-зеленого кольору, то виріб виготовлено дійсно з золота, адже саме таку реакцію з йодом дає цей благородний метал.

Читайте також: Яких правил дотримуватися на співбесіді.

Після такого експерименту пляму від йоду буде видалити непросто. Однак, якщо ви візьмете звичайну зубну пасту і стару зубну щітку і потрете забруднене місце, то воно знову заблищить як нове.