Перейти до вмісту

Як підготуватися новачкам до походу в гори

Похід в гори вимагає ретельної підготовки. І справа не тільки в тому, що потрібно правильно скласти рюкзак. Основний упор слід робити на поліпшення фізичної форми.

З чого почати
Насамперед потрібно вибрати пункт призначення. Якщо ви – новачок, то найкраще підійдуть Карпатські гори. Багато з них невисокі, що спрощує завдання починаючому мандрівникові.

Кілька причин, які пояснюють необхідність занять спортом перед подорожжю:

Навантаження на організм

Похідний рюкзак важить близько 10 кг. Уявіть, що з такою вагою вам потрібно буде ходити весь час, долати круті спуски, підійматися на підйоми.Підготовчі тренування допоможуть попередити травмування суглобів і м’язів. Похід – це серйозне навантаження на коліна, гомілковостоп, зв’язки та інші частини тіла. Чим краще натреновані м’язи, тим легше вам буде пересуватися.

Погодні умови

Похід в гори – це завжди невідомість. Залежно від різних ситуацій вам доведеться прискорювати темп або змінювати маршрут, щоб швидше дістатися до місця призначення або не потрапити під зливу.Хороша фізична форма – гарантія того, що ви подолаєте будь-який форс-мажор. Але тут ще дуже важливий психологічний фактор.

Фізичні показники, описані нижче, допоможуть визначити рівень вашої підготовки.

Для походів легкої та середньої тяжкості:

Біг – 5 км за 40 хв;
Присідання – 40 разів;
Планка на ліктях – 40 секунд;
Віджимання – 15 разів або підтягування – 5 разів.
Для походів середньої і вище середньої тяжкості:

Біг – 10 км за 1 годину 10 хв;
Присідання – 100 разів;
Планка на ліктях – 1 хв 30 сек;
Віджимання – 35 разів або підтягування – 15 разів.
Що взяти з собою в гори – збираємо рюкзак
Вам  також необхідний міцний і місткий похідний рюкзак, термобілизна, кросівки або черевики, верхній одяг. Крім того, намет, спальний мішок, предмети особистої гігієни, кружка, посуд, каремат, рушник, ліхтарик, ніж, дощовик і аптечка.Якщо ви йдете з групою, то, швидше за все, такі речі, як: казанок для каші, сокира, пила і інші “загальні” предмети будуть в наявності і без вас.

Читайте також: Диня – смачна,корисна,різноманітна

Похід в гори – як підготуватися психологічно

Більшість людей звикли жити в постійній зоні комфорту – місто цьому сприяє. Тому будь-яка відсутність звичних благ цивілізації і важких умов вибивають з колії. Швидше за все, ви не раз подумаєте про те, що даремно вплуталися в таку авантюру. Ми даємо кілька рекомендацій, які допоможуть вам зміцнити силу духу і не впасти в стан апатії:

Не думайте про те, що вам важко. Намагайтеся шукати прекрасне у всьому, що відбувається. Не потрібно рахувати метри до кінцевої точки – насолоджуйтеся процесом сходження і видами.
Не вибудовуйте очікувань. Дозволяйте ситуації відбуватися без ваших емоцій. Приймайте все так, як є. Менше очікувань – менше розчарувань.
Пам’ятайте, що думка “я більше не можу ” – це своєрідний бунт психіки, для якої ваші дії зараз – стрес. Ви використовуєте менше половини своїх ресурсів, не дозволяйте паніці і ліні брати над собою верх.
Налаштовуйте себе на те, що похід – це відмінна можливість зміцнити силу духу і перемогти самого себе. Повірте, всі ті, хто йде в похід перший раз, повертаються зовсім іншими людьми.
Внутрішній настрій і фізична підготовка – запорука успішної подорожі.