Перейти до вмісту

Як покращити урожай агрусу.

На урожай агрусу може впливати  зараження чагарнику хворобами або ураження шкідниками, а й неправильний догляд або навіть умови посадки. Про це далі.

Правильно обирайте сорт

Обирайте сорти, які підходять за своїми властивостями до кліматичної зони посадки. Звертайте увагу на такі особливості сорту, як морозостійкість, стійкість до посухи, швидкість дозрівання.

Враховуйте вік чагарнику

Кількість ягід на кущі аґрусу залежить від віку — здебільшого рослини починають давати врожай у середньому через п’ять років після висадки. До цього моменту рослина розвивається, гілки розростаються. Також не усі сорти аґрусу дають однакову кількість врожаю. Є сорти, які відрізняються рясною врожайністю і можуть давати до 12 кг ягід протягом літа; є ті, що поступово набирають цей об’єм, починаючи з 3 кг протягом сезону, збільшуючи його з кожним наступним роком, а є просто маловрожайні сорти.

Підберіть гарне місце для посадки

Аґрус дуже світлолюбний, тому краще знайти для нього на ділянці добре освітлене місце. Враховуйте розташування дерев і будівель навколо — вони не повинні кидати тінь на чагарник. Перебуваючи у затінку, аґрус не буде плодоносити.

Робіть правильну обрізку

Як і для багатьох інших видів ягідних чагарників, регулярна обрізка аґрусу дозволяє підвищити врожайність. Потрібно періодично видаляти хворі і сухі гілки, а також маловрожайні, щоб не обмежувати зростання і розвиток молодих врожайних. Крім того, розростаючись, кущ себе затінює, а у затінку, як ми вже знаємо, врожайність знижується. Обрізку проводять двічі протягом сезону, спочатку навесні, до набрякання бруньок, позбавляються від відмерлих гілок, а після збору врожаю вирізують гілки, на яких не було ягід.

Не забувайте про додаткове живлення

Навіть під час посадки у родючий ґрунт з часом він виснажується, а поживні речовини для зростання нових гілок і утворення ягід чагарнику потрібні постійно, інакше врожайність закономірно буде знижуватися. Для заповнення поживних речовин використовують підгодівлі органікою і мінеральними добривами.

Підживлення проводять у кілька етапів:

навесні, щойно починають розкриватися бруньки, потрібно підгодувати рослину азотним добривом, наприклад аміачною селітрою (2 ст. ложки на 10 л води);
під час квітнення додати під чагарник склянку золи, а також сульфат калію (1 ст. ложка на 10 л води);
за умови утворення ягід знову вносять азот, а також суперфосфат (1 ст. ложка);
Восени вносять деревну золу, а також по половині відра перепрілого гною або перегною під кожен кущ. Замість гною підійде і курячий послід.
Приділяйте час профілактиці та захисту від хвороб і шкідників

Великої шкоди врожаю завдають шкідники і хвороби, тому потрібно періодично оглядати листя та пагони і своєчасно вживати захисних заходів.

Читайте також: Щоб схуднути, необхідно їсти усвідомлено.

Найчастіше захворювання аґрусу — борошниста роса, грибок на листі і плодах, який призводить не лише до втрати врожаю, але може привести й до загибелі усієї рослини.

Для боротьби з грибковим захворюванням використовують хімічні препарати на основі мідного купоросу, або можливі більш щадні методи, якщо захворювання лише на початковій стадії або для профілактики, наприклад:

обприскування і обробку ґрунту під кущем можна робити розчином золи;
обприскування можна робити розчином марганцівки.
Боротьба зі шкідниками полягає в обробці спеціальними препаратами за появи комах.

Дотримуючись перерахованих правил догляду за рослиною, ви зможете отримувати гарний врожай  агрусу.