1. Прийми себе Здається, це ж так просто любити себе. А в голові виринає одне запитання: а за що себе любити? Щоб відповісти на це запитання, потрібно пізнати себе. Так, у тебе може бути неідеальна фігура, голос, який тобі не подобається, чи посмішка, можливо, ти не вмієш робити те, що твої друзі, але тобі слід прийняти цей факт. Першим кроком повинно бути прийняття себе з усіма недоліками і сильними сторонами. Варто запам’ятати один факт – ти унікальна/унікальний, більше такої людини нема і не буде.
2. Відпусти минуле Дуже часто перепоною на шляху до прийняття себе стає наше минуле, де одного разу нас зламали, розбили вщент. Момент, коли в твоїй голові закрадається думка, що ти все робиш неправильно і взагалі почуваєшся загубленою й у відчаї. Можливо, це зробила твоя друга половинка, друзі, незнайомці або навіть батьки. Та минуле потрібно відпускати, інакше воно буде руйнувати твоє теперішнє. Тому відпусти всі образи та біль і продовжуй жити. Приймаючи своє минуле, ти створюєш місце для всього прекрасного, що пропонує цей світ. А ще відкриваєш серце для відновлення, любові і щастя.
3. Знайди улюблену справу Віднайди заняття, яке приноситиме тобі не лише гроші, але й задоволення. Ідею сродної праці започаткував у своїх творах відомий український філософ та поет Григорій Сковорода. Тільки праця як реалізація творчих здібностей і обдарувань, тобто праця за покликанням, може принести вищу насолоду. Сам процес виконання сродної праці робить людину щасливою. Тому наступним кроком буде пошук улюбленого заняття.
Читайте також: Розчарувавшись в першому коханні, я залишилась з дитиною на руках
4. Перестань порівнювати себе з іншими Більшу частину вільного часу ми проводимо у соцмережах, в яких стільки ідеального: люди, стосунки, речі, ідеальне життя. Ми завжди порівнюємо себе з кимось: чому я не подорожую так часто, як він/вона, у неї/нього красивіше тіло чи більш модний одяг. У результаті такого порівняння все те добре, що є у житті, знецінюється або ж просто відходить на другий план. Спробуй вдосконалюватися, розширювати своє поле зору та не зупинятися на досягнутому.
5. Не живи за порадами інших Роби так, як вважаєш за потрібне. Це твоє життя і твої рішення. Не питай порад у людей, які не є експертами у тій чи іншій галузі, яка тебе цікавить. Критика інших людей непотрібна і неконструктивна.
6. Говори собі компліменти Людина, яка любить себе, не соромиться висловлювати подяку собі. Дякуй собі за всі свої успіхи і досягнення, великі та дрібні, за кожен прожитий день, і це тільки додасть тобі упевненості й підвищить самооцінку.
7. Будь собою
Не бійся бути не такою, як усі. Пам’ятай, ти – це унікальна людина, з особливим характером, неповторними рисами обличчями. Завжди будь собою, навіть якщо для когось ти виглядаєш дивною.
8. Позбався токсичних людей Токсичні люди – це так звані паразити. Вони будуть цілеспрямовано знищувати самооцінку, знецінювати твої мрії, позбавляючи почуття щастя. Позбавляйся від подібних особистостей якомога швидше. Їх не можна назвати хорошими, важливими і, що найголовніше, вони не гідні ні твого серця, ні уваги, ні часу.
9. Піклуйся про здоров’я Якщо самопочуття людини погіршується, значить, вона нехтує проханнями свого тіла про їжу, відпочинок або любов. Ігноруючи ці потреби, ти переконуєш себе, що не гідна любові.
10. Цінуй життя Пам’ятай, що в тебе уже є найбільший скарб – життя. Цінуй те, що маєш, і прагни до більшого. Оточуй себе людьми, які тебе мотивуватимуть та надихатимуть стати кращою версією себе.
Істина проста – твоє щастя починається з любові до себе. Спочатку ти любиш себе, пізніше цей дивовижний світ, а потім світ любить тебе.