Перейти до вмісту

Як позбутися слимаків на городі: дієві методи

Приманки і саморобні пастки

Ось кілька варіантів пасток, які допоможуть позбутися від слимаків.

Черевоногим подобається запах пива.

Його потроху наливають в пластикові пляшки зі зрізаною шийкою. Посуд вкопують в землю, залишаючи зрізи вільними. Можна покласти таку пляшку боком на землю. В обох випадках слимаки заберуться всередину, вибратися не зможуть.
Ґрунт під майбутньою пасткою повинен залишатися сухим протягом 4-5 днів. Увечері на нього укладають змочений у воді картон, дощечку, ганчірку або капустяне листя. Замість води можна взяти пиво або кефір. Вранці піднімають пастку і збирають шкідників.

Приманка з кукурудзою.

Крупи або борошна з цієї культури засипають в банку і вкопують її в землю, або укладають на бік.

Ручний збір

Ефективний цей процес в ранкові години. Оглядають всі улюблені місця перебування шкідників, особин збирають вручну. Найчастіше вони мешкають у вологих затемнених куточках, на металевих або дерев’яних поверхнях. Це нижня частина ганків, шланги і крани для поливу, сталеві лійки або відра. Равлики люблять збиратися в тіні рослин: всередині розетки полуниці, під капустяним листям.

Захисний бар’єр

Навколо городу або саду облаштовується захисна смуга. Для цього беруть шорсткі або гострі матеріали, по яких молюскам незручно повзати. Можна брати крупний пісок, подрібнена горіхова шкаралупа, гашене вапно. Допомагає висушена кавова гуща, гірчичний порошок і суперфосфат.

Добре розсипати засіб не однією смугою, а декількома. Відстань між ними має бути приблизно 180 мм. Аналогічно захищають садові дерева або кущі, якщо вони ростуть на великій відстані один від одного. Навколо них облаштовують захисний бар’єр.

Читайте також: Баклажани з горіхами на зиму

Які народні способи використовувати

Опудрювання посадок

Найкращий результат дає гашене вапно або суперфосфат. Їх беруть по 30 г на квадратний метр. Суміші вапна з тютюновим пилом або тютюном і деревною золою. В обох випадках речовини змішуються в однакових пропорціях. Беруть 40 г суміші на 1 кв. метр. Обробка проводиться у вечірній або нічний час.

Калійна сіль

Швидко виводить равликів, оскільки є для них отрутою. Кілограм порошку розчиняють в 10 л води. Отриманим розчином обробляють посадки. Краще робити це два-три рази за добу.

Сажа і березовий дьоготь

Сажею посипають посадки, міжряддя і доріжки. Дьоготь володіє різким запахом, його застосовують для відлякування. Просочують їм ганчір’я. Їх укладають під кущиками або обв’язують ними стебла. Для відлякування молюсків також використовується водний розчин нашатирю, настій часнику, кухонна сіль.