Перейти до вмісту

Як правильно готувати крупи

Кус-Кус
Ця дивовижна дрібна крупа – чемпіон за швидкістю і зручності приготування. Всього кілька хвилин і смачний гарнір буде на вашому столі. Просто запарьте кускус окропом у співвідношенні 1 обсяг крупи і 1,5-2 обсягу окропу. Закрийте ємність, в якій ви запарювати крупу кришкою і почекайте близько 5 хвилин. Потім відкрийте, додайте сіль, і оливкова олія. Кус-кус відмінно поєднується з овочами м’ясом і рибою а також ідеально підходить для приготування салатів, наприклад для арабського салату табуле з зеленню петрушки.

Гречка
Для приготування цієї крупи існує кілька методів: варіння у великій кількості води з подальшим відкиданням на друшляк, варіння в певній кількості води з повним її поглинанням, приготування на пару і звичайне замочування. Почнемо по порядку. Перший метод – найпростіший і годиться для тих, хто не впевнений у своїх кулінарних навичках. Ви просто відварюете гречку до готовності у великій кількості води, а потім відкидаєте її на друшляк.

Особисто я не прихильник цього способу, так як в цьому випадку дуже легко переварити крупу, від чого вона втратить свою структуру і смак. Другий метод найпоширеніший – саме так готує гречку більшість господинь. Але у нього є кілька особливостей. По-перше, потрібно брати каструлю з товстим дном і стінками (ідеально підійде невелика жаровня), щоб тепло рівномірно розподілялося. По-друге, потрібно точно вгадати кількість води – як правило, вода повинна покривати шар гречки на 1,5-2 сантиметри.

Тут звичайно все індивідуально і залежить від сорту гречки, тому кожен раз не вгадаєш, тож я рекомендую починати з мінімальної кількості води і в разі потреби просто долити в каструлю гарячу воду. Пам’ятайте, що гречку в процесі приготування не перемішують, а готувати її потрібно на мінімальному вогні під кришкою. Як правило, достатньо 15 хвилин, щоб крупа була готова.

гречка з чаєм та ковбаскамиПриготована таким чином гречка виходить розсипчастою і смачною. Ще один хороший метод – приготування на пару. Цей спосіб більш клопіткий і для нього потрібна пароварка, але гречка виходить просто ідеальною. Якщо ви збираєтеся готувати гречку на пару, я рекомендую на 2 години замочити її в холодній воді. Таки чином ви значно зменшите час її приготування в пароварці. 10-15 хвилин буде достатньо, в залежності від того, якій твердості крупи ви віддаєте перевагу.

І нарешті, останній метод, який мені подобається найбільше за все, але у багатьох людей чомусь викликає подив. Я просто замочую гречку в воді на ніч, вранці зливаю, заправляю олією, додаю овочі і отримую ідеальний сніданок. Також ви можете додати при варінні гречки ароматні спеції або відварити гречку в зеленому чаї – саме так я поступив в одному зі своїх рецептів.

Читайте також: Батько моєї дитини відмовися від нас, і тільки моя мати підтримала та допомогла в скрутний час

Рис
Рис складає гідну конкуренцію гречці на столі українців і просто не можна обійти стороною способи його приготування. Найважливіше в приготування рису – його потрібно промити перед приготуванням.

У рисі міститься багато крохмалю і якщо його попередньо не промах холодною водою, то у вас вийде клейка субстанція, а не розсипчасті зерна. Звичайно, є деякі сорти рису, які вже попередньо оброблені і не вимагають промивання. Як правило, таку інформацію вказує на упаковці виробник. Не полінуйтеся і прочитайте її. А ще я рекомендую не обмежуватися відварюванням рису тільки в воді.

Спробуйте зварити рис у світлому курячому бульйоні, і ви відкриєте для себе дивовижний новий смак. Для того щоб визначити необхідну для відварювання рису кількості води зазвичай використовують палець. Та ви не помилилися, саме на товщину пальця повинен бути шар води над шаром рису.

Булгур
Ще одна крупа, яку я дуже люблю. Вона відмінно поєднується з м’ясними та рибними стравами, підходить для приготування салатів і легких закусок. Наприклад булгур з курячим шашличком – чудове рішення.

Приготувати її досить просто. Щоб булгур вийшов розсипчастим і смачним я рекомендую готувати його в невеликій жаровні, попередньо обсмажити з невеликою кількістю соняшникової або оливкової олії. Досить буде 5 хвилин, після чого додайте воду в 2 рази більше кількості булгура і готуйте на маленькому вогні 15 хвилин. Якщо вода википить, а крупа буде не готова, можете додати ще гарячої води. Також булгур можна відварити у великій кількості води до готовності і відкинути на друшляк.