Перейти до вмісту

Як правильно готувати плов: що потрібно робити, щоб рис не злипався, і як виправити невдалу страву

Приготування плову тільки здається складним та хитромудрим процесом.

Насправді готувати страву легко, якщо знати фізику та хімію процесу.

Смакові та ароматичні властивості плову залежать від підсмаження цибулі, кількості моркви та олії, на якій смажать овочі. Різновид рису визначає клейкість і розсипчастість кінцевої страви.

Щоб плов вийшов смачним і ароматним, слід дотриматись низки умов. До них входять:

1. Рис, який містить мало крохмалю. Не підходить той, що призначений для різотто.

2. Перед приготуванням добре промивають крупу.

3. Добре замочують рис перед закладанням.

Досвідчені кулінари вказали, що в цьому випадку працює правило “краще не доварити, ніж переварити”. Якщо його проігнорувати, то висока можливість приготувати «кашу-розмазню». Воду заливають дозовано, у міру випаровування.

 

 

Читайте також: Найсмачніше густе вишневе варення, зварене шведським способом: без довгого кипіння у власному соку

 

 

Секрети розсипчастого плову

Досвідчені кухарі промивають крупу під теплою водою. Можна використовувати і ту, що з-під крана, але за умови, що вона за якістю близька до ідеалу: без домішок хлору, іржі та інших компонентів, що псують воду. В іншому випадку воду кип’ятять, а потім теплою рідиною промивають крупу.

Можна використовувати і холодну воду, але досвідчені кулінари помітили, що пил та бруд краще відходить від рису, якщо використовується тепла.

Другий секрет полягає у замочуванні. Температура води становить 60 °C. Рис періодично піднімають руками на поверхню, викликаючи змучування, яке зливають. Завдяки цьому вимивається крохмаль.