Перейти до вмісту

Як швидко навести лад на кухні? Алгоритм дій.

Пропонуємо кілька дієвих правил, які допоможуть швидко навести лад на кухні.

Позбавтеся від зайвого.

Відчуття перевантаженості і безладу найчастіше пов’язане із зайвими речами. Тому перший крок до порядку — сувора ревізія. Класичне правило говорить, що без жалю потрібно позбавлятися від того, чим сім’я не користувалася рік і більше. Менше речей — менше прибирання. До речі, зробити ревізію запасів теж доведеться. Скам’янілий кетчуп, стара консервація, давно прострочені спеції — перші кандидати на вихід.

Проаналізуйте джерела роздратування.

Зверніть увагу, які речі на кухні, не пов’язані з приготуванням їжі, постійно вимагають вашої уваги. Рушник постійно десь валяється? Мабуть, час розщедритися на копійчаний гачок.  Кіт розкидає їжу? Постеліть під миску килимок або піднос, які легко помити.

Робіть за 5 хвилин

Розмірковуючи, коли помити посуд — зараз або у середу, користуйтеся правилом 5 хвилин. Якщо навести лад у раковині, на плиті або під столом можна за 5 хвилин або менше, дійте одразу. Як показує практика, відчуття прибраної кухні складається з дрібниць.

Користуйтеся досягненнями цивілізації.

Слушну пораду нам безкоштовно дають люди, які якраз займаються прибиранням професійно. Вивчіть ринок засобів, які вигадані для боротьби з брудом. Ви здивуєтеся, але правильно підібрана серветка, на відміну від звичайної ганчірки, в один дотик позбавляє кухонний фасад від плям. Хімічні засоби окремо для духовки і для холодильника — не маркетингова хитрість, а геніальні винаходи людства. За спостереженнями клінерів, технологічні засоби для прибирання заощаджують до 30 % часу і дають відмінний результат.

Ставте маленькі цілі.

Генерального прибирання раз на шість місяців, на жаль, недостатньо, щоб кухня виглядала пристойно щодня.  Розподіліть кухню на зони: наприклад, шафи, раковина, плита і духовка, підлога, холодильник, посуд. І приділяйте цим місцям підвищену увагу у певний день тижня. Така рутина дозволяє зберігати прийнятний вигляд зон і витрачати на наведення ладу зовсім небагато часу.

Ніколи не залишайте посуд на ніч.

Цю фатальну помилку можна пробачити у безтурботній юності, але дорослі люди повинні розуміти, що до ранку тарілки перетворяться на скам’янілості і вкрадуть у 10 разів більше вашого часу.

Читайтетакож:Страви,які можна готувати у піст.  

Делегуйте повноваження.

Підтримувати лад на кухні — відповідальність усіх членів сім’ї незалежно від віку. Власне, цю думку і потрібно донести домочадцям будь-якими гуманними способами.