Перейти до вмісту

Як уникнути незручного мовчання?

Подолати внутрішню скутість і скромність допоможуть прості правила. Дотримуючись їх, кожен зможе підтримати бесіду і уникнути незручного мовчання .

Навчитися ставити питання потрібно тим, кому важко спілкуватися з людьми.

Навчитися ставити питання, і просити пораду в оточуючих — прості способи побудови діалогу. Якщо щось питати, то так, щоб складно було дати односкладову відповідь.

Варіант: “Чудова погода, чи не так?” у даному випадку не підходить. Розумніше поцікавитися чиєюсь думкою на певну тему. Особливо якщо ця людина є компетентною у ній.

З шанувальником подорожей резонно спілкуватися на тему тих місць, які він відвідував і куди ще планує вирушити. Варто ставити питання такого типу: “А куди тобі хочеться поїхати?” або “Яка поїздка залишила найяскравіші враження і чим запам’яталася?”.

Люди пам’ятають те,що для них приємно і цінують тих, з ким їм добре. Якщо людина згадує ті моменти, коли вона була щаслива, то охоче підтримує бесіду. Далі розмова йтиме жваво і невимушено.

Вдало поставлене запитання заповнить паузу, що виникла під час бесіди, або допоможе замінити тему на більш приємну для присутніх.

Невимушене спілкування починається з залучення уваги співрозмовника

Сором’язливим людям і тим, хто відчуває проблеми у спілкуванні, варто починати розмову першими. Це гарна можливість задати тон майбутній бесіді і розслабитися після того, як співрозмовник перехопить ініціативу.Починати можна з компліменту на адресу візаві. У нього гарна сорочка або якісна краватка? Варто похвалити, але тільки якщо річ дійсно сподобалася. Варто висловлювати щирі почуття і думки, не намагатися сподобатися за рахунок  нещирої похвали. Люди відчувають фальш і реагують на неї негативно.

Бажано  привертати  і до себе увагу. Для цієї мети підійде яскравий аксесуар. Жінкам варто одягнути велику брошку або незвичайний кулон. І не боятися ставити уточнюючі питання, демонструючи свою цікавість до  співрозмовника.

Читайте також:  Поєднання і помилки, які не потрібно робити в приготуванні їжі.

Якщо опонент розповідає про свої плани замінити роботу або місце проживання, то поцікавтеся, з якої причини. Питання “Чому?” повинне час від часу звучати під час бесіди.

Бути гарним співрозмовником — означає вміти слухати. Активне слухання — це коли чують, а не лише роблять вигляд.. Також варто висловлювати свою думку, але не нав’язувати її.