Перейти до вмісту

Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Ми розповімо вам, як посадити кісточку авокадо. Отож:

– спершу купіть стиглий авокадо, а потім вийміть кісточку. Найкраще садити кісточку великих розмірів, адже вона містить більшу кількість необхідних мікроелементів.

– добре промийте кісточку, щоб не залишилося взагалі ніякої м’якоті.

– за допомогою зубочистки зробіть 3 заглиблення в трьох місцях на 3 мм. Зубочистки залишіть всередині. Потім тупим кінцем помістіть її в посудину з водою.

– зубочистки не даватимуть кісточці зануритися в воду повністю. Частина з проколами має залишитися зверху. Протягом трьох тижнів верхня частина повністю підсохне й на її поверхні мають з’явитися тріщинки. Саме з них будуть проростати коріння.

– коріння завжди має бути у воді, тому слідкуйте за цим.

– у грунт пересаджуйте кісточку тоді, коли рослина досягне висоти 4-5 сантиметрів.

Читайте також: Котлета по-київськи: традиційний рецепт приготування

– перед тим, як висадити кісточку у нрунт, створіть хороший дренаж, для цього використовуйте горщики 25 см в діаметрі, а на дно викладіть 2 см керамзиту. Все заповніть грунтом, що складається з перегною, піску, садової землі й торфу в однакових пропорціях.

– кісточку занурте в грунт, але паросток залишіть на поверхні землі. Поливайте рослину відстояною водою.

Догляд за рослиною:

– помістіть авокадо на сонячну сторону, щоб рослина утримувала максимальну кількість світла.

– регулярно поливайте її, щоб підтримувати оптимальну вологість землі.

– підтримуйте температурний режим: мінімальна температура повітря має бути не нижче 16 градусів тепла. Влітку оптимально 22-28, взимку 18-20 градусів.

Авокадо зацвіте вперше після 5 років вирощування. Зазвичай в домашніх умовах воно не дає плодів, але у вас все-таки є шанс їх отримати. Для цього потрібно мати два-три дерева, щоб відбулося перехресне запилення.