Перейти до вмісту

Як зменшити вживання цукру

Відмовитися від продуктів і напоїв з штучними підсолоджувачами

Така продукція, за словами експертів, часто містить позначки про те, що вона знежирена або низькокалорійна. У її складі практично завжди містяться підсолоджувачі, штучні ароматизатори та добавки, під час засвоєння яких підвищується ризик розвитку метаболічних порушень і може ще більше хотітися “чогось солоденького”.

Читайте також У цей момент я зрозуміла, що вже не можу себе стримувати! Так економити на дітях – це жaхливo.

Замінити білий цукор на розумну альтернативу

Візьміть порцію сиру або натурального йогурту, додайте шматочки фруктів або ягід — це дасть приємне відчуття солодкого смаку, але рівень глюкози у крові не підвищиться настільки різко і стрімко, як це відбувається під час споживання солодощів.

Також гарними природними підсолоджувачами є екстракт ванілі і кориця, які можна додавати до кави або смузі, не вдаючись до використання білого цукру.

Змінити раціон

Бажання їсти солодке посилюється, коли вживається багато бідних на поживні речовини продуктів, що складаються тільки з простих вуглеводів і насичених жирних кислот. Щоб тяга до ласощів стала меншою, у раціоні має бути більше продуктів, багатих на білок і клітковину — вони насичують на більш тривалий час, запобігають різкі коливання рівня цукру у крові, що провокують загострення апетиту, у тому числі до усього солодкого.