Перейти до вмісту

Як знайти гармонію у стосунках

Любов, без сумніву, є прекрасним почуттям, яке не тільки окрилює, але і дає можливість кардинально змінити своє життя і звички.

Правда, через засоби масової інформації, романтичні фільми, книги і жіночі оповідання у нас формується не найбільш правильне поняття про те, як правильно будувати стосунки. У результаті раз за разом людина може здійснювати одні й ті ж помилки, а потім дивуватися, чому розставання прийшло так швидко.

Саме тому багато психологів й експертів з особистих стосунків постійно застерігають людей від скоєння певних вчинків, які можуть здатися на перший погляд нічого не значними, а згодом привести до нерозуміння і розриву.

«Не створюйте собі кумира»

Ваш партнер, зрозуміло, гідний любові, але ні в якому разі не можна ставити його вище самого себе та інших людей, які відіграють велику роль у вашому житті.

Якщо відбудеться сварка або розставання, ваша втрачена любов, почуття розчарування і біль можуть відбитися на душевному стані, яке буде не так просто відновити. Ніколи не забувайте про себе і про те, що в житті бувають різні моменти, коли крім вас допомогти самому собі ніхто не зможе або не захоче.

Варто додати, що не рекомендується постійно допомагати своєму партнеру матеріально або порадою, адже така взаємодопомога може негативно позначитися на коханій людині.

Він або вона перекладе відповідальність за своє життя або добробут на вас, при цьому втративши можливості працювати над самим собою і самореалізовуватися.

Разом з тим у стосунках не можна ставити себе на перший план і намагатися вказувати коханій людині, що і як він повинен робити. Необхідно навчитися приймати людину такою, якою вона є, адже саме такою ви її полюбили.

Замість того, щоб псувати нерви собі і своїй другій половинці, у вільний час займайтеся тим, що подобається вам обом і що може допомогти краще зрозуміти один одного.

Мріяти шкідливо

Пари часто починають жити разом, не маючи ніякого поняття про звички один одного. Чоловік і жінка, пізнавши радість любові, можуть дуже швидко з’їхатися під один дах, а потім зрозуміти, що їх розпорядок дня або звички просто несумісні.

Щоб не було різкого розчарування, краще не поспішати, адже в побаченнях і запланованих зустрічах присутній свій шарм.

Мрії роблять наше життя солодшим, але нескінченні розмови про те, чого ніколи не буде, навряд чи несуть в собі зміст. Якщо у вас серйозні наміри, то можна і потрібно обговорювати і разом приймати рішення про весілля, поїздки куди-небудь або зустрічі з родичами.

Але якщо у вас поки не такі близькі стосунки, то «гра слів» може набриднути вам і вашому коханому. Тут можна мимоволі задуматися: чи варто бути з людиною, яка багато говорить, але практично нічого не робить? Живіть теперішнім і вирішуйте проблеми і питання у мірі їх надходження.

Нехай особисте життя залишається особистим

Серед закоханих, особливо дівчат, зустрічається особлива пристрасть до висвітлення свого особистого життя онлайн. Стосунки — це симфонія особливих моментів і спогадів, зрозумілих лише самій парі.

Якщо кожна хвилина вашого життя викладається на простори інтернету, не дивуйтеся, що у вас буде не вистачати часу на задушевні розмови один з одним.

Читайте також:Правила щоб жити в гармонії з собою

Розмови з подругами про свого чоловіка та його недоліки навряд чи приведуть до вирішення проблем. Замість того, щоб давати можливість людям попліткувати у вас за спиною, спробуйте зі своїм коханим проаналізувати ваші стосунки і м’яко натякнути про те, що вам не подобається.

Ні в якому разі не порівнюйте свої відносини з відносинами інших людей, адже всі ми індивідуальні. До того ж, багато перетворюють розповідь про своїх партнерів в казку, в яку не варто вірити.

Фрази, на кшталт «чому ти не готуєш мені каву вранці, мій колишній завжди це робив» або «а ось тато завжди говорив, що нормальний чоловік зобов’язаний мати «чоловічу» професію, а не таку, як у тебе» не змінять вашого партнера, але можуть у якийсь момент стати каменем спотикання.

Ви повинні допомагати близькій людині та схвалювати її власні спроби змінити себе і своє життя, а не пиляти фразами про те, що йому давно пора поміняти зачіску або записатися в спортзал, щоб прийти у форму.

Заохочення, також і словесне, може дати більше ефекту, ніж не завжди доречні і деколи образливі поради.

Конфлікти як спосіб зрозуміти один одного

Деякі люди свідомо уникають сварок, але чи завжди це добре? Образи і невисловлені фрази накопичуються, і рано чи пізно настане криза. Необхідно пам’ятати, що партнер не вміє читати ваші думки, тому чекати від нього дій, про яких він навіть не здогадується або не замислюється, часом не має сенсу. Замовчування не приведе до вирішення проблем.

Їх спільне рішення — одна з важливих складових відносин, тому краще зрідка сваритися, ніж терпіти місяцями або роками, а потім висловити все в один момент, грюкнути дверима і піти.

Само собою, затівати скандали щодня — не найкраща ідея. Якщо вам щось не подобається, подумайте, а чи ви будете пам’ятати про своє невдоволення завтра вранці? Ні? Тоді варто нервувати близьку людину?

Якщо у вас виникають непорозуміння, треба прагнути до компромісу, але він не завжди є вирішенням проблеми, адже в якійсь мірі обмежує бажання і інтереси обох сторін. Саме тому іноді варто серйозно обговорювати те чи інше питання.

Можливо, краще провести день окремо один від одного, але зробити те, що було заплановано, ніж, наприклад, скласти компанію партнеру і сходити в гості до його далеких родичів, а потім питати себе, чи не краще було зустрітися з другом дитинства, який приїхав здалеку у ваше місто.

У сучасному світі ревнощі асоціюється у багатьох людей з проявом любові. Ми часто вважаємо, що спроба випитати, де і з ким був наш коханий в той чи інший момент, показує йому, як сильно ми дбаємо про нього.

Насправді, такі питання навівають думки про недовіру і спробу контролювати життя іншої людини, що навряд чи сподобається йому або їй.

Правда чи брехня

Брехня — це погано, але якщо ваш партнер збрехав, і це виплило назовні, не варто пиляти винного тижнями і повторювати одне і те ж. Наступного разу він не наважиться розповісти вам правду, подумавши про те, до яких наслідків це може призвести.

Ми всі неідеальні, тому зізнання коханої людини варто приймати з розумінням, навіть якщо вам важко. Той факт, що ваш коханий розповів вам правду, говорить про те, що ваші стосунки важливі для нього. Вибачте його і забудьте про інцидент.

Часто для того, щоб нас пробачили, ми даруємо партнерові щось, щоб загладити свою провину. Навряд чи такий «підкуп» допоможе відновити стосунки, адже подарунки повинні даруватися з чистих спонукань, а не при непередбачених ситуаціях.

Деякі з нас люблять перевірити почуття свого чоловіка чи своєї дівчини досить оригінальним способом»: придумати брехню, щоб подивитися на реакцію.

Такі «ігри» не тільки ранять партнера, але і змусять його в наступний раз засумніватися, чи говорите ви правду, жартуєте чи щось приховуєте. Довіру легко втратити і практично неможливо повернути.

Любов — це те, про що ми мріяли з дитинства і юності, спостерігаючи за гармонією у стосунках батьків, родичів або персонажів фільмів і книг. Але в реальному житті почуття повинне бути розумним. Закоханість на межі божевілля навряд чи зробить вас щасливим.

Драматичні розмови про те, що буде, якщо ваша кохана людина вас покине, не завжди приємні і розумні. Не слід розчинятися в людині і говорити про те, що в ньому або в ній все ваша життя, що без нього або неї ви не зможете жити.

Ваш партнер буде почувати себе зв’язаним. Не варто змушувати людей бути з вами, адже стосунки прекрасні лише тоді, коли обидва закоханих хочуть бути разом.

Будьте щирі, поважайте один одного, оберігайте ваші відносини і продовжуйте працювати над ними, і тоді вас чекають мир і гармонія на довгі роки!