Перейти до вмісту

Яка користь від бігу, знає кожен. 7 порад покращити результат.

Почавши бігати, ви отримаєте безліч не тільки фізичних «бонусів», а також користь бігу буде помітна і на психологічному рівні.

Користь помірних занять спортом напевно не буде оскаржувати жодна цивілізована людина. Більш того, сучасні реалії такі, що образу підтягнутої, яка регулярно займається фізичними вправами, людині просто необхідно відповідати, якщо ви хочете досягти яких-небудь вражаючих успіхів в кар’єрі та житті. І тому є цілком раціональне пояснення: людське тіло створене для руху. І найбільш природним, простим і який не вимагає значних витрат і екіпіровки видом фізичної активності є біг. Почавши бігати, ви отримаєте безліч не тільки фізичних «бонусів». Користь бігу буде помітна і на психологічному рівні

1. Не ставте собі суперзавдань. Найкращий результат — той, якого ви досягнете
Вчені говорять, що настрій значно поліпшується через 30 хвилин пробіжки. Більш тривалі забіги забезпечують більш стійкий результат. Але 20 хвилин — це ближче до 1,5 годин, ніж 0 хвилин. Тому не ставте собі марафонських цілей на кшталт пробігти 5 км. Найголовніший крок — той, що виводить вас за двері. У важкі дні починайте з гнучкого маршруту, який дозволить вам підлаштуватися під самопочуття і свої можливості.

2. Біжіть у зручному для себе темпі
Дослідження показують, що максимальна концентрація хімічних речовин у мозку фіксується після тренувань середньої інтенсивності. Якщо йдеться про біг, орієнтуйтеся на швидкість, за якої ще можете говорити. Але, з іншого боку, важке тренування дозволяє відчувати перемогу і досягнуту ціль після. Знов-таки, у важкі дні дозволяйте собі бігати так повільно, як хочете.

Читайте також:9 міфів про стрес.

3. Бігайте на вулиці, коли це можливо, і вибирайте цікаві маршрути
Тренування на природі покращують настрій ефективніше, ніж у штучному середовищі. Звісно, графік і місце проживання не завжди дозволяють бігати на природі. Але можна вибрати найкомфортніший і найкрасивіший маршрут у місті, а коли є можливість — виїздити у мальовничу місцевість.

4. Вибирайте графік, якого зможете дотримуватися
Плануйте пробіжку на час, коли дійсно зможете бігати. Багато людей із депресією і тривожністю люблять робити це вранці. Забіг на початку дня задає бадьорий тон, який зберігається до вечора.

5. Подумайте про мету пробіжки і, якщо хочете, біжіть у компанії
Коли вам потрібно продумати проблему, ідеально бігти на самоті. Але, буває, треба переключитися, відійти від внутрішнього монологу чи просто побути у товаристві друзів. Прислухайтеся, в чому є потреба, і виберіть той варіант, що потрібний сьогодні.

6.Краще повільно, але регулярно
Парадокс: щоб бігати швидше, потрібно навчитися бігати повільно, але регулярно. Повільні пробіжки — ефективний спосіб відшліфувати свою фізичну форму. І хоча спокуса відмовитися від них дуже висока, вони важливі для відновлення та витривалості, а також для балансування інтенсивніших тренувань.

7.Тренуйся в хорошу погоду
Якщо ти коли-небудь бігав взимку, то можеш помітити, що при вдиху холодного повітря ти більше напружуєш легені. Тренуйся в м’якшу погоду, щоб бути впевненим у своєму часі та витривалості в звичайних умовах.