Перейти до вмісту

Які корисні властивості мають опеньки, та яким особом вони протипоказані?

Гриби опеньки – хороше джерело вітамінів. Вони не є калорійними. Опеньки містять воду і білки, які добре засвоюється організмом. Так само вони містять вітамін В2, С, Е, Р. Опеньки служать прекрасним доповненням під час дієт. Ці гриби рекомендують вживати при кишковій паличці, вони також благотворно впливають на функціонування щитовидної залози. А ще у них міститься маса протиракових речовин. Опеньки зібрані восени, мають проносну властивість.

Одні є бактерицидами при туберкульозі і гнійних інфекціях, інші надають лікувальну дію при алкоголізмі і раку. В народній медицині опеньки застосовуються як природні антибіотики. За допомогою спиртового настою виводять бородавки. Опеньки, як і інші гриби, дріжджі, водорості і лишайники, містять бета-глюкан – цукру, що входять до складу ліків. Ці сполуки перешкоджають розвитку ракових пухлин, цукрового діабету, гіпертонії і атеросклерозу. Медики рекомендують їх для боротьби зі стафілококом і кишковою паличкою.

Окрім корисних властивостей, опеньки протипоказані деяким особам, а саме:

• людям, які мають проблеми з травленням;

• у кого є ниркова недостатність;

• жінкам в процесі виношування дитини і в період лактації;

Читайте також: Моя материнська душа не на місці, коли я бачу, що добротою мого сина користуються без віддачі. Навіщо йому взагалі потрібна така дружина, яка нічого толком не робить для сім’ї?

• особам з патологіями серця, гіпертонікам.

Безконтрольне вживання опеньків може привести до панкреатиту, ускладнень в роботі шлунково-кишкового тракту, запалень підшлункової залози.