Прихильники вживання овочів у сирому вигляді, так звані сироїди, можуть бути здивовані, дізнавшись, що ряд овочів буде набагато кориснішим після варіння.
Деякі овочі інакше просто неможливо їсти, але є й ті, що все життя їдять лише сирими, розраховуючи на максимальний ефект.
Спаржа
Тут не посперечаєшся. Спаржу їдять сирою, але варена вона корисніша. Справа в тому, що в результаті термічної обробки руйнується зовнішня оболонка та вивільняється ряд мікроелементів. В результаті вітаміни А, В9, С і Е набувають більш доступної форми для організму.
Томати
Томати краще тушкувати. Так у них підвищується рівень лікопіну. Найцікавіше, що чим довше готують томати, тим корисніше вони виходять. Наприклад, 30-хвилинне гасіння збільшує рівень лікопіну на 50%, а в томатній пасті цієї речовини в чотири рази більше, ніж у щойно зірваному помідорі.
Читайте також: Що додати до м’яса для неповторного аромату: за спеціями потрібно вирушити не на город, а до саду
Морква
Щоб збільшити вміст бета-каротину в моркві, її достатньо зварити або запекти. Ось тільки робити це потрібно зі шкіркою, нічого не обрізаючи та не видаляючи.
Перець
Солодкий перець, виготовлений на пару, містить більше вітаміну С, ніж свіжий. Те саме стосується і замороженого перцю на зиму.
Брокколі
Тут саме все навпаки. Більшість звикли варити брокколі, хоча ніхто не забороняв їсти і у сирому вигляді. Але саме варена капуста удосталь містить вітаміни, мінерали, клітковину і сульфорафан (регулює рівень цукру в крові). Однак найбільше вітамінів можна зберегти в броколі, якщо нарізати її на суцвіття та обсмажити на сковороді через півтори години протягом чотирьох хвилин.