Перейти до вмісту

З того часу я остаточно зрозуміла, що свекруха – мій прихований ворог.

Ця історія трапилася на самому початку мого сімейного життя, коли ми з чоловіком тільки-тільки одружилися.

Я, правда, зауважила одну цікавинку, але не надала їй такої уваги тоді.

Ця дивина пов’язана зовсім не з моїм чоловіком – він до цього дня залишається для мене ідеалом, дивина полягала в поведінці його мами, моєї свекрухи.

Все почалося ще на весіллі: вона була такою похмурою і пригніченою.

Дивно вела вона себе і після неї, а так як ми були ще молоді, то своїм, окремим квартири у нас не було і жити нам доводилося у його мами.

Як тільки я ступила на поріг, вона мене овіяла такий жалісливою щирістю, що я подумала було, що вона дійсно рада за нас, а плутанина на весіллі була пов’язана з поганим самопочуттям.

Але якась пасивна агресія, змішана з прискіпливістю ховалася глибоко під її сумною посмішкою. Також, вона, мабуть, щоб досадити мені, таємно, але так, щоб я бачила, докоряла мене.

Наприклад, вставала серед ночі і мила посуд, попередньо вже вимиту мною напередодні ввечері. Колись я встала і питала, що вона робить.

Читайте також: Дружина не хоче працювати. Економити також не входить в її плани. А мені важко все піднімати.

Так, вона зробила свій звичний невинний вигляд і сказала, що мила брудний посуд. «Так значить моя посуд брудний?» – подумала тоді я і назавжди засумнівалася в її доброзичливості.

Але довго ще я сприймала її м’які докори, як материнські поради і часто ділилася з нею найпотаємнішим, наприклад, негараздами з чоловіком.

Так вже вийшло, що мій хороший друг працював шофером на роботі у свекрухи (он-то і звів нас з чоловіком), і через її співробітниць до нього почали доходити чутки про нашого сімейного життя, з тією лише різницею, що чоловік був бідним-скривдженим , а я мимра, його і спраглої роздобути мамину квартиру.

З того часу я остаточно зрозуміла, що свекруха – мій прихований ворог.

Природа наділила її незвичайною тягою до чистоти, і в будинку у неї було стерильно, як в операційній.

Того ж вона вимагала від мене і чоловіка. Ми намагалися, як могли, але догодити повністю було неможливо.

І їдучи в двотижневе відрядження, вона покарала нам берегти цей осередок і оплот охайності. Легкий сміття на килимі і волосся у ванній викликали у неї шок, а від немитого посуду вона могла запросто схопити інфаркт.

Тому, поки вона була поруч, ми з чоловіком намагалися з горем навпіл підтримувати порядок в квартирі.

І всі ці два тижні, поки її не буде, ми збиралися відпочити від безперервної прибирання, підчистивши атмосферу тільки до її приїзду.

Вона ж в свою чергу, знаючи наші наміри, сказала нам невірну дату і збиралася з’явитися в той час, коли прибирати ще ніхто не збирався.

Причому, прийшла вона не одна, а привела своїх співробітниць, щоб виставити мене в поганому світлі перед колегами.

Але один знайомий, згаданий раніше, також дізнався про це і повідомив мені підступний план свекрухи. Тоді це до остраху мене розлютило і я вирішила підготуватися по повній до приїзду ревізора. Вичистивши все не просто до блиску, а віддраїла все до нижнього шару, я просто чекала.

Свекруха прибула рівно о першій годині свого від’їзду з натовпом колег і усміхненим шофером. Тихо-тихо провернув ключ у замку, вона випустила їх як циганський табір. Багато хто навіть не встигли роззутись.

І яке ж було її здивування, коли вони пройшли в квартиру, прибрану за всіма нею встановленим стандартам, (і навіть більше).

Колеги стали поглядати на свекруху, і шепотітися за її спиною, а я так невимушено вийшла, (витерши піт і тихо поставивши пилосос на місце) і сказала:

– Ну куди ж ви по чистому килиму-то топчимо?

На свекруха було шкода дивитися. Вона зморщилася як поганка і заглядала в кожен кут, а я урочисто стискала дулі в кишенях – «Не знайдеш, що не знайдеш!»

Так свекруха моя була осоромлена і виставлена ​​на посміховисько в колективі.

До її пліткам вже не прислухалися і багато займали мою сторону в суперечці.

Тоді я завдала величезної шкоди її самолюбству, і хоч пройшло вже, дай Бог, сімнадцять років, вона, напевно, до цього часу про це пам’ятає.