Перейти до вмісту

Захворювання, які можуть виникнути після купання у басейні та, як їх уникнути

Захворювання, які можуть виникнути після купання у басейні:

Дерматит або висип

Найчастіше почервоніння та сверблячка можуть з’являються на ділянках тіла, які не були прикриті плавальним костюмом. Це може стати поштовхом до патогенні дріжджоподібних грибків.

Діарея

Діарея найчастіше передається через воду. Вона може бути викликана кишковою паличкою, ротавірусними інфекціями, ентеровірусами та іншими збудниками.

Зовнішній отит

Така хвороба може розвиватися через стафілококову інфекцію. Ці бактерії живуть у нас на шкірі і через недотримання гігієни і переохолодження можуть активуватися. Зовнішній отит у вухах супроводжуватися почервонінням і свербінням вушному каналі, підвищенням температури.

Велий ризик заразитися різними інфекціями у місцевості, де несправна каналізація або досі використовують вигрібні ями. Мікроби потрапляють у водойми і в джерела питної води, що є дуже небезпечно.

Як відбувається зараження:

У брудній воді можна заразитися, якщо ви ковтаєте воду, вдихаєте її через ніс або коли вода, що містить бактерії, потрапляє у ваші вуха. Також інфекція може потрапити в організм через порізи і відкриті рани. Важливо розуміти, що хлор не вбиває інфекції негайно, на це можуть знадобитися хвилини і навіть дні.

Безпечими басейнами є ті, в яких вода можеже хлоруватися, оброблятися ультрафіолетом або озоном. Природні водойми поруч з містами, можуть бути забруднені через погані очисні споруди і дефектні каналізації.

Читайте також: Ботокс для волосся: плюси та мінуси 

Лікування

Інфекції, які передаються через воду, лікуються антибіотиками або протигрибковими препаратами, інші проходять самі собою.

Кишкова інфекція у дорослих людей протікає найчастіше в легкій формі. Якщо ви можете пити воду — значить, все в порядку. Якщо блювота не дає пити і зневоднення наростає, потрібно звернутися до лікаря. Якщо захворіло вухо, важливо не лікуватися самостійно.

Як не захворіти під час купання:

– Після купання завжди приймайте душ та мийте руки.

– Не ходіть у басейн, якщо у вас або у когось з родини є діарея.

– Не пийте необроблену воду з природних водойм та нковтайте воду у басейні.

– Якщо у вас є порізи та рани – не купайтеся у водоймах

– Якщо ви відчуваєте дискомфорт та підозруєте, що підчепили інфекцію під час купання, зверніться до лікаря.