Перейти до вмісту

Заздрити – гріх? Способи позбутися від своєї заздрості

Заздрість ніколи не зробить вас щасливим. І не зробить погано тому, кому ви заздрите. Заздрість, насамперед, робить нещасним того, хто переживає це почуття. Вона знищує вас із середини, блокуючи будь-яке право на почуття власної гідності й радості. Цей процес відбувається повільно, майже непомітно, але досить ефективно. Заздрість робить вас нервовим, вразливим, без причини незадоволеним. Варто пам’ятати, що навіть для “найкращого” знайдеться хтось, хто буде кращим. Цей нескінченний процес триватиме завжди, тому не потрібно знищувати себе таким почуттям як заздрість.

Пропонуємо вам способи позбутись від заздрощів:

1. Одним з кращих засобів рятування від заздрості є власні успіхи. Часто ви помічаєте тільки кінцевий результат чужих праць. Наприклад, підвищення на роботі, покупка машини і так далі. Але на які жертви пішла людина, щоб все це здобути часто не помічають. Важливо навчитися ставити перед собою цілі і слідувати наміченим планом крок за кроком. Адже ті, кому ви заздрите, робили те ж саме. Будьте готові і до того, що перший час, здійснюючи ці кроки, ви не будете бачити змін, але це тільки тимчасово.

2. Зосередьтеся повністю на досягненні своєї мети. Після того як ви склали план досягнення мети повністю присвятіть себе цим планам. І тоді у вас просто не залишиться часу думати про успіхи інших і заздрити цьому. І в кінцевому підсумку ви спіймаєте себе на думці, що вже не заздрите цій людині, а навпаки прагнете наслідувати їй. Досягнення іншої людини просто стануть для вас таким собі стимулом.

3. Обміркуйте свої бажання ще раз. Досить часто люди насправді зовсім не хочуть того, чому заздрять. Тому заздалегідь подумайте про те, чи дійсно вам це треба, чи варте це тих сил, які ви вкладете. Наприклад, ви заздрите людині, яку підвищили на роботі. Але коли підвищать вас, вам може не сподобатись нова посада і новий колектив.

Читайте також:Найупертіші знаки зодіаку. Їм неможливо нічого доказати.

4. Оцініть все те, що у вас вже є в житті. Всі знають знаменитий вислів “що маємо, не бережемо”. У житті так часто і буває, що певні речі цінувати і помічати людина починає лише з часом. Тому озирніться навколо і подивіться на те, що вже у вас є. Можливо, ви просто не помічали цього. Далеко не всі речі в житті вимірюють грошима. Любов, повага і увага цінніша за гроші. Можливо, ви даремно заздрите комусь.

5. Шукайте альтернативу. Якщо ви зрозуміли що ви не можете добитися того ж результату тоді просто знайдіть альтернативу. Для чого вам досягати тих цілей що і інші. Ви інша людина та по-іншому все робите, тож не старайтесь кого скопіювати і добитись того, що й вони. Шукайте свої варіанти.

6.Діліться
Якщо ви постійно заздрите комусь, подаруйте йому (або їй) що-небудь приємне. Це може бути річ, предмет або навіть послуга. Щось, про що людина мріяла.

Після цього кожен раз, коли ви згадаєте, як він радів презенту, самі почнете відчувати позитивні емоції. Даруючи радість іншим, навіть у дрібницях, ми самі стаємо щасливішими.

Заздрість є симптомом відсутності оцінки нашої власної унікальності та значущості. Це почуття приходить дуже легко, але, на щастя, від нього неважко позбутися. Все, що потрібно – просто зупинитися і задуматися на кілька секунд. Як тільки ми розуміємо, що робимо, то приходить і усвідомлення того, чи потрібно нам це чи ні.

Ставтеся до інших людей неупереджено і позитивно. А головне – ставитеся позитивно до себе, щоб всі негативні почуття перетворилися на позитивні, продуктивні емоції.