Перейти до вмісту

Зеленський про “зернові угоди”

Глава держави Володимир Зеленський запевнив, що пункти “зернової угоди” щодо розблокування експорту зерна повністю відповідають інтересам України.

Український президент назвав підписану угоду “важливою домовленістю”, оскільки це дає змогу розблокувати українські порти й відновити український аграрний експорт.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні у ніч проти 23 липня.

Читайте також Кабінет міністрів скоротив виплати українським військовим

“Сьогодні наша держава й увесь цивілізований світ досягли важливої домовленості – є угода, яка дає змогу розблокувати українські порти й відновити український аграрний експорт. З першого дня повномасштабного вторгнення Росія робила все, щоб не просто закрити для України доступ до моря, а знищити сам потенціал нашого експорту – портову інфраструктуру, нашу залізницю, склади та елеватори. Ми цього не дозволили. І зараз не тільки можемо відновити роботу наших портів на Чорному морі, але й зберігаємо для них потрібний захист. Це відпрацьовано з нашими військовими і з нашою розвідкою. Військові запевнили мене у стовідсотковому контролі підходів до наших портів”, – сказав він.

За словами Зеленського, до відновлення постачань української аграрної продукція морським шляхом були залучены багато лідерів.

“Довгий час усі деталі підписаної сьогодні в Стамбулі ініціативи обговорювалися з нашими ключовими міжнародними партнерами й Організацією Обʼєднаних Націй. Багато лідерів були залучені до того, щоб вдалося відновити наш морський експорт. І я вдячний генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу та президенту Туреччини Ердогану за їхні зусилля”, – зауважив глава держави.