Перейти до вмісту

Зеленський відповів на петицію про виїзд з України чоловіків

Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію про скасування заборони на виїзд за кордон чоловікам призовного віку нагадав, що згідно із законом захист суверенітету України є обов’язком громадян, і що права та свободи людини можуть бути обмежені під час воєнного стану.

“Як президент України – гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, дотримання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина… наголошую, що згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету та територіальної цілісності держави – справа всього Українського народу.

Відповідно до статті 65 Основного закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України”.

Президент також зазначив, що згідно з Конституцією право громадян вільно залишати територію України може обмежуватися в умовах військового або надзвичайного стану.

 

 

Читайте також:Зеленський прокоментував смертні “вироки” для британців у “ДНР”: Європа має об’єднатися

 

 

За словами Зеленського, обмеження, передбачені указом від 24 лютого про введення воєнного стану в Україні, планується скасувати після завершення дії воєнного стану.

До того ж, президент нагадав, що правила перетину держкордону України встановлюються Кабміном, у тому числі і на період дії воєнного стану.

Водночас щодо порушеного в петиції питання щодо запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців Зеленський зазначив, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні відповідно до закону здійснює уряд.

Президент повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати озвучені в електронній петиції пропозиції.