Перейти до вмісту

Звідки береться лупа? Методи лікування.

Лупою називають як сам патологічний процес у шкірі голови, який характеризується відлущенням верхнього епітеліального шару шкіри, так і його наслідок. Тобто маленькі шматочки шкіри жовтувато-білого кольору, які вкривають плечі і голову хворого.

Саме хворого – адже це медична, а не лише косметологічна неприємність. Легковажний підхід до вирішення проблеми лупи може призвести до формування себорейного дерматиту – специфічного запалення шкіри голови, яке характеризується почервонінням, зудом, збільшенням часточок епітелію, який відлущується. Хоча лупа виникає на тій частині голови, яка вкрита волоссям, себорея може перейти ще й на вуха.

Головна причина виникнення лупи полягає у порушенні роботи сальних залоз. До цього може призвести низка причин:

порушення метаболізму шкіри, часто хронічного характеру;
ураження шкіри грибком роду Malassezia;
поєднання обох цих факторів разом.

А також, ще виділяють такі причин, які провокують появу лупи:

– дріжджовий грибок малазезія. Він є на голові практично будь-якої людини. Але якщо імунітет знижується, активізується патогенна флора, і грибок починає активно розмножуватися;

– неправильне харчування;

– регулярні стреси;

– гормональний дисбаланс;

– порушений обмін речовин;

– дефіцит вітамінів;

– перевтома;

– неправильний догляд за волоссям.

Лікування лупи

На початковій стадії появи лупи з її лікуванням можна впоратися самостійно. Але якщо захворювання запущене і на шкірі голови вже утворилися кірки та мокнуча плівка, необхідно звернутися до лікаря-дерматолога або лікаря-трихолога.

Не варто тішити себе надією, що вирішити проблему можна народними засобами. Вони здатні лише підтримувати гігієну голови, але не лікувати.

А ось що дійсно може вирішити проблему появи лупи – це спеціальні шампуні. Вибір лікувальних засобів для волосся і шкіри голови великий. Така розмаїтість сприяє можливості придбання шампуню як за коштами, так і залежно від стадії захворювання.

Читайте також:Критика. Для чого вона взагалі? І як з цим боротись?

До складу всіх шампунів від лупи входять речовини, що запобігають прискореному розмноженню клітин і нормалізують їхній стан, протигрибкові компоненти, засоби, що сприяють розм’якшенню і відторгненню кірки, а також антибактеріальні та протизапальні речовини.

Щоб лікування було успішним, застосовувати шампунь від лупи необхідно таким чином: протягом місяця мити ним волосся 1-2 рази на тиждень. Тривалість лікування завжди визначає лікар, але найчастіше курс рятування від лупи не менше 30 днів.

Крім лікувального шампуню можна користуватися й іншими засобами за доглядом волосся. Однак важливо враховувати, що вони повинні відрізнятися нейтральним pH-балансом для шкіри голови.

Тим, хто страждає від лупи, рекомендується втримуватися від сушіння волосся гарячим феном та користуванням різних утюжків. Справа в тому, що під впливом високої температури подразнення шкіри голови може посилитися. Тому під час лікування бажано сушити волосся природним шляхом.

Збільшити проблему з лупою здатне і… розчісування. Гребінці та щітки з жорсткими зубчиками впливають на шкіру голови – вони її дряпають. Ороговілі лусочки з кожним розчісуванням розносяться по всій голові, що може спровокувати чергове інфікування шкіри голови і появу запалень.

Лупа може з’явитися через кілька днів після фарбування. Якщо лусочки зникли самі через кілька тижнів, значить – вам просто не підходить фарба. Варто змінити засіб для фарбування і провести профілактику від лупи за допомогою спеціальної косметики.

Не потрібно вибирати кращі шампуні від лупи, покладаючись на рекламу. Косметичний препарат середнього цінового сегмента, ймовірно, допоможе вам впоратися з проблемою.

Поряд із застосуванням лікувальних засобів для рятування від лупи необхідно переглянути і культуру харчування. Перевагу варто віддавати натуральним продуктам: свіжим фруктам і овочам, кисломолочним і молочним продуктам зі зниженою жирністю. Від усього жирного, копченого та борошняного необхідно відмовитися.

З допомогою цієї дієти вдасться нормалізувати обмін речовин, що позначиться як на стані організму в цілому, так і на поступовому зникненні лупи.

У лікуванні від жирної кірки на голові союзником може стати сонце. Помічено, що влітку проблема лупи не така актуальна, як взимку. Частково це пов’язане з тим, що в холодні місяці волосся завжди прикрите теплою шапкою, що перешкоджає проникненню повітря.

Під час лікування від лупи не варто забувати і про те, що стреси, регулярне недосипання і перевтома також провокують це шкірне захворювання. Тому доведеться переглядати як режим дня, так і відношення до роботи та всього оточуючого.

При комплексному підході до лікування лупи від цієї прикрої обставини, що заважає виглядати волоссю привабливо, можна позбутися за місяць. Головне пам’ятати, що все потрібно робити з обережністю і в разі чого не займатись самолікуванням. Завжди потріно мати міру. Здоров’я вам!