“Перше враження завжди оманливе”, – популярна фраза, але вона не завжди спрацьовує. А ось про те, що потрібно зробити гарне перше враження, ніхто і не сперечається.
Це важливо буде в будь-яких сферах життя – на побаченні, на співбесіді, під час знайомства з важливими для вас людьми.
До слова, перше враження складається вже протягом перших семи секунд, коли ви вперше бачитеся з людиною і обопільно вирішуєте для себе, чи викликає співрозмовник симпатію чи ні.
Пропонуємо вам 8 звичок, яких варто позбутись, якщо ви справді хочете справити на інших позитивне враження.
1. Ви перевіряєте телефон під час розмови
Недавнє дослідження показало, що в середньому ви перевіряєте свій телефон 46 раз на день. Однак існує ймовірність, що принаймні певний час ви тримаєте його в кишені. Це, зокрема, стосується випадків, коли ви розмовляєте з кимось. І неважливо те, чи ця особа VIP чи ні. Пам’ятайте, будь-яка людина заслуговує вашої уваги. Заглядаючи весь час у телефон під час розмови, це впершу чергу неповага до співрозмовника.
Звичайно завжди можуть бути винятки. Тому якщо ви справді думаєте, що дзвінок дуже важливий, спочатку вибачтесь а пізніше відійдіть в сторону. Не потрібно відповідати на дзвінки чи повідомлення під час розмови. Ваш співрозмовник почуватиметься ніяково і мабуть більше не захоче ставити себе в таке положення, а це означає, що ваша розмова швидко закінчиться і швидше за все більше не буде починатись.
2. Ви маєте звичку перебивати та ніколи не цікавитесь іншими людьми
Дуже часто, щоб справити враження на свого співрозмовника, ми починаємо говорити лише про себе. Однак цього варто уникати.
Якщо ви все-таки помітили, що домінуєте в розмові, зробіть паузу та запитайте себе, чому так сталось. Зверніть увагу на те, що говорять інші та дайте їм можливість також висловитись. Якщо компанія не особо хоче про себе розповідати, не беріть на себе ініціативу, а краще дайте запитання комусь, щоб той розказував, а тоді хтось і вам дасть слово, щоб висловити свої думки. Особливо це стосується чоловіків.
Одне із досліджень показало, що чоловіки майже в три рази частіше перебивають, аніж жінки.
Тож постарайтесь опанувати себе і всі помітять, який ви хороший співрозмовник.
3. Ви не дивитесь людям в очі
Дуже часто зустрічаються люди, які при розмові не дивляться співрозмовнику у вічі. Це стається переважно тоді, коли людина не впевнена в собі та в своїй словесній мові.
Дуже важливо під час зустрічі чи при звертанні до когось підтримувати зоровий контакт. Це демонструє вашу зацікавленість.
Однак і в цьому потрібно знати міру. Адже інколи безперервний зоровий контакт може змушувати людину переживати або почуватись ніяково.
Читайте також:Притча про монаха. Кожен має отримувати свою винагороду.
4. Стежте за тим, як ви ведете переписку
Пам’ятайте про існування цифрового етикету, от, наприклад, якщо хтось присилає смс-повідомлення великими літерами, воно сприймається як підвищення тону. Тому будуйте речення граматично правильно, не використовуйте коротких відповідей, якщо не хочете, щоб про вас подумали погано.
5. Ви не звертаєте увагу на мову тіла
Дослідження показують, що мова тіла, а не вираз обличчя, говорить більше про те, хто що відчуває і переживає людина. Підведіть підсумок, що ваше тіло говорить іншим — на якій відстані ви стоїте від свого співрозмовника? Можливо, ви схрестили руки чи навпаки — занадто часто торкаєтесь його?
Тому не забувайте звертати увагу на те, як ви себе поводите та люди, які вас оточують.
6. Ви забуваєте імена
Те, чи пам’ятаєте ви ім’я іншої людини, показує вашу зацікавленість в ній, в протилежному випадку ви можете все зіпсувати.
Тож якщо ви хочете здобути в якійсь справі союзника, краще запам’ятовуйте імена.
Ім’я людини — найкраще та найсолодше для неї слово. В першу чергу це буде приємно їй, а також ви себе не будете ставити в незручне становище.
7. Ви ділите людей на касти
Запам’ятайте просте правило: “Якщо хтось добре ставиться до вас, але не ввічливий із офіціантом, — це не хороша людина”.
Нколи не можна людий ділити, той хороший, а той поганий. Колись хтось і вас так поділить, але це не завжди буде в ту ланку до хороший. Поважайте будь – яких людей. Не залежно від статусу чи в що людина вдіта. Найголовніше це те, що в неї всередині.
8. Ви любите показувати власні фотографії
Повірте, нікому не цікаво, як ви виглядаєте на фото. Так, звісно, людина подивиться це фото і може щось сказати, але в глибині вона думає – “Навіщо ти мені це показуєш, мені це не цікаво”. Зрозумійте, що інших цікавить тільки власне життя і тільки власна фотографія.